Dissabte 25 de setembre de 2021
PORTADA MANRESA BAGES CATALUNYA CENTRAL ESPORTS CULTURA TENDÈNCIES
ST. JOAN ST. VICENÇ ST. FRUITÓS SANTPEDOR SALLENT NAVÀS SÚRIA NAVARCLES CARDONA MOIÀ
 
ÉS NOTÍCIA:

Es fan públics els nominats a la 50a edició de la Nit de l'Esportista de Manresa
L’acte, que tindrà lloc el dijous 9 de setembre al teatre Kursaal, a les 7 del vespre, reconeix i premia els millors esportistes de la ciutat i els mèrits esportius d’aquestes dues últimes temporades.
Es fan públics els nominats a la 50a edició de la Nit de l'Esportista de Manresa. Foto: AJM

ESPORTS / Redaccio/ Sergi Vazquez  
06/07/2021 12:49
L'Ajuntament de Manresa convoca una concentració de suport a Puigdemont
Formació en «Comunicació no-violenta i prevenció de conflictes»
Jornada tècnica sobre residus
Exposició: “Cineclubisme: El públic s’organitza”
Després de valorar les diferents candidatures, el Jurat de la Nit de l’Esportista, que entre d’altres, està format per representants dels  mitjans de comunicació local (Gedi Media, Grup Taelus, ManresaInfo, Regió7 i Xiulet Final) fa pública la llista de nominats i nominades a les diferents categories:

Al Premi Associació Esportiva La Salle Manresa al club, entitat, grup o organització esportiva local que hagi assolit una tasca més destacada, realització o esforç col·lectiu durant el decurs de les dues últimes temporades:

Club Atlètic Manresa (Atletisme)
Centre d’Esports Manresa (Futbol)
Club Gimnàstic de Manresa (Futbol)
Club Manresa Futbol Sala (Futbol sala)
Club EGIBA (Gimnàstica Artística i Trampolí)
Club Natació Minorisa (Natació, Natació Artística, Triatló i Waterpolo)
Al Premi Josep M. Montfort, al monitor o preparador que hagi treballat d’una manera especialment abnegada en les dues últimes temporades:
Eulàlia Torrescasana Quintana (Atletisme - AVINENT Manresa)
Joan Lleonart (Atletisme - AVINENT Manresa)
Karina Rubio i Alex Cazorla (Ball Esportiu - Royal Dance)
Joan Peñaroya Rodríguez (Bàsquet - Hereda San Pablo Burgos)
Joan Segura Farré (Futbol - Centre d’Esports Manresa
Ferran Costa  (Futbol - Centre Esports Manresa)
Aitor Pradas Veredas (Futbol - Club Gimnàstic de Manresa)
Tomás de Aquino Rivera, Sito Rivera (Futbol Sala – Manresa FS)
Xavier Casimiro (Gim. Artística Femenina    - EGIBA)
Maria Espiau Santana (Natació Artística - C.N. Minorisa)
Al Premi Rafael Vilaseca, al millor àrbitre i/o jutge esportiu de qualsevol disciplina esportiva de l’àmbit local:
Bilal Doudou   (Futbol)
Gaspar Gamisans (Jiu-Jitsu)
Anna Garcia Ribas (Natació)
Al Premi al millor directiu a la tasca eficaç i continuada del directiu d’un club i/o entitat esportiva local:
Alex Cazorla ( Ball Esportiu – Royal Dance)
Ruth Guerrero  (Futbol - Centre Esports Manresa)
Dario Riera Rovira (Futbol - Club Gimnàstic de Manresa)
Pere Joan Pusó (Futbol Sala – Club Manresa FS)
Joan Ontiveros (Hoquei - Club Patí Manresa)
Elisabet Ventura Claret (Natació, waterpolo, triatló i natació artística - Club Natació Minorisa).
Al Premi al millor patrocinador d’entitat esportiva local:  
AVINENT IMPLANT SYSTEM (Club Atlètic Manresa)
TUNGALOY IBÉRICA SL (Beisbol Club Manresa)
EXCAVACIONS MIRALLES (Escola esportiva del Club Natació Minorisa)
CLUB MANRESA FUTBOL SALA - M2022  
FUNDACIÓ UNIVERSITÀRIA MANRESA (Suport a diferents esdeveniments esportius)
Al Premi Vicenç Comas, al millor equip en categoria absoluta:
AVINENT MANRESA Femení Divisió d'Honor (Atletisme – Club Atlètic Manresa)
Royal Dance (Ball Esportiu – Royal Dance)
Baxi Manresa  (Bàsquet - Bàsquet Manresa SAD)
Drac’s de Manresa (Beisbol  - Beisbol Club Manresa)
Primer equip del Centre d’Esports Manresa (Futbol - Centre d’Esports Manresa)
Primer equip del Manresa Futbol Sala (Futbol Sala – Club Manresa Futbol Sala)
EGIBA Team (Gim. Artística Femenina – Cluc EGIBA)
Primer equip Manresa Rugby Club ( Rugbi  - Manresa RC)
Equip masculí de triatló del CN Minorisa (Triatló - Club Natació Minorisa)
Equip femení de Waterpolo (Waterpolo – Club Natació Minorisa)
Primer equip AE Vòlei Manresa (Voleibol – Associació Esportiva Vòlei Manresa)                        
Al millor esportista manresà en categoria Veterà (més de 40 anys):
David Cervelló (Atletisme - AVINENT Manresa)
Maite Marzo Gómez (Atletisme - AVINENT Manresa)
Montserrat Prat Grau (Atletisme - AVINENT Manresa)
Sancho Ayala Abad (Atletisme - AVINENT Manresa)
Joan Boixader i Rosana Camprubí (Ball Esportiu - C.B.E. Swing Manresa)
Raúl i Carmen (Ball Esportiu – Royal Dance)
Rubén Viziana i Eva Moya (Ball Esportiu – Royal Dance)
Montse Gomáriz González (Natació - Club Natació Minorisa)
Amand Redondo Brunet (Triatló - Club Natació Minorisa)
Jordi Vidal Moncunill (Triatló - Club Natació Minorisa)
Alba Xandri (Triatló Blanc   - Penya Ciclista Bonavista)
Carles Sala (Triatló Blanc   - Penya Ciclista Bonavista)
Sebastià Catllà (Triatló Blanc - Penya Ciclista Bonavista).
Al millor esportista manresà en categoria Jove (fins a 18 anys):
Adrian Sedano Martín (Atletisme - AVINENT Manresa)
Aina Solé Verdaguer (Atletisme - AVINENT Manresa)
Biel Cirujeda Serra (Atletisme - AVINENT Manresa)
Biel Salas Samsó (Atletisme - AVINENT Manresa)
David Pérez Bruque (Atletisme - AVINENT Manresa)
Irene Mateo Tomasa (Atletisme - AVINENT Manresa)
Jan Díaz Basullas (Atletisme - AVINENT Manresa)
Martí Serra Prat (Atletisme - AVINENT Manresa)
Ona Bonet Bernadich (Atletisme - AVINENT Manresa)
Alex Gascón i Sasha (Ball Esportiu – Royal Dance)
Daniel Ficcola i Tatiana González (Ball Esportiu – Royal Dance)
Joel Rusinés i Núria Colom (Ball Esportiu – Royal Dance)
Unay Villegas i Alexia González    (Ball Esportiu – Royal Dance)
Toni Naspler  (Bàsquet - Club Bàsquet Manresa)
Adrián Román Blanque (Esgrima  - Club d'Esgrima SH de Manresa)
Mallol Vall Estefanell (Esgrima - Club d'Esgrima SH de Manresa)
Berta Guitart  (Esquí de Fons - Club d'Esquí Nòrdic l'Arp)
Eric Cañete Rodriguez (Futbol - Club Gimnàstic de Manresa)
Hector Pastor "Checa” (Futbol Sala – Club Manresa FS)
Pol Lopez Cuadros  (Futbol Sala – Club Manresa FS)
Aina Sola Capdevila (Gim. Artística Femenina   - Club EGIBA)
Berta Monteagudo Martínez (Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Laia Font Estruch (Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Mar Royo Bueno (Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Maria Comallonga Font (Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Ona Sánchez Márquez (Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Aitor Gómez Flores (Gim. Artística Masculina - Club EGIBA)
Alvaro Giráldez Pérez (Gim. Artística Masculina - Club EGIBA)
Martí Astarlí Sala (Gim. Artística Masculina - Club EGIBA)
Martin Flores Maria (Gim. Artística Masculina - Club EGIBA)
Pau Sucias González (Gim. Artística Masculina - Club EGIBA)
Pau Muñoz (Judo - Club Esport 7 Judo)
Maria J. Egea Ortega (Natació - Club Natació Minorisa)
Carla Orihuela Crespi (Natació Artística  - Club Natació Minorisa)
Miqui Riera Blesa    (Triatló - Club Natació Minorisa)
Al millor esportista manresà en categoria Absoluta:
Manel Deli Andújar (Atletisme - AVINENT Manresa)
Mar Juárez Gallardo   (Atletisme - AVINENT Manresa)
Meritxell Soler Delgado (Atletisme - AVINENT Manresa)    
Andrey Prikhodko i Nora Corpas (Ball Esportiu – Royal Dance)
David Merenguer i Diana Proskurina (Ball Esportiu – Royal Dance)
Guillem Pascual i Rosa Carné (Ball Esportiu – Royal Dance)
Adriá Martos i Juline Carrel (Ball Esportiu – Royal Dance)
Dani Pérez (Bàsquet - Baxi Manresa)
Guillem Jou (Bàsquet - Baxi Manresa)
Marc Peñarroya (Bàsquet - Baxi Manresa)
Rafa Martínez (Bàsquet - Baxi Manresa)
Yankuba Sima (Bàsquet - Baxi Manresa)
Marc García Antonell  (Bàsquet - Urbas Fuenlabrada)
Melània Sorroche Torres (Boxa - Box Gym Manresa)
David Palmada Romera (Escalada - Centre Excursionista Montserrat)
Noah Baffoe (Futbol - Centre d’Esports Manresa)
Iván Martos Campillo  (Futbol - Rayo Vallecano)
Lluís López Mármol (Futbol - RCD Espanyol)
Aleix Dalmau Quer (Futbol Sala  - Club Manrea Futbol Sala)
Carla Font Estruch (Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Lorena Medina Cobos (Gim. Artística Femenina - Club EGIBA)
Thierno Boubacar Diallo (Gim. Artística Masculina – Club EGIBA)
Marina Chavarría Espasa (Gim. de Trampolí – Club EGIBA)
David Navarro (Hoquei - Club Patí Manlleu)
Noelia Jardo Martín (Judo  - Club Esport 7 Judo)
Mireia Badia (Motociclisme - Gas Gas)
Mireia Pradell (Natació - Club Natació Barcelona)
Ignasi Bernaus Blanes (Natació – Club Natació Minorisa)
Marina Parcerisa Grau (Natació Artística - Club Natació Minorisa)
Xevi Bonet Dalmau (Parapent - Alioth del CECB)
Ander Mirambell Viñas (Skeleton)
Pau Noguera Salmerón (Triatló - Club Natació Minorisa)
Marta Muixí (Ultra Trail – Collbaix Celler el Molí)

També es lliuraran els següents premis especials:

Premi Bages, Manel Estiarte, a la trajectòria d’un esportista de Manresa i/o la comarca del Bages a:

Ignasi Ávila Rodríguez, Esportista paralímpic que ha participat en els Jocs Paralímpics d'Estiu del 2000, 2004 i 2008 en Atletisme i als Jocs Paralímpics de 2016 de Rio en Ciclisme, aconseguint diverses medalles: Plata en el relleu masculí de 4 x 400 metres a Sydney 2000; medalla d'or a la prova masculina de 800 metres a Atenes 2004; medalla de bronze en la prova masculina de 1500 metres a Pequín 2008 i medalla de plata en ciclisme de carretera a Rio 2016 (Tàndem Font-Àvila). Aquest Tàndem es va proclamar campió del món de tàndem track al 2017. Actualment encara té possibilitats de classificar-se per als Jocs Paralímpics de Tòquio.

Premi Josep M. Pintó, a una persona que hagi mostrat una dedicació especial a l’esport en qualsevol de les seves vessants a:

Josep Perramon Puig, atleta veterà del CAM que als seus 80 anys encara ostenta el rècord dels 800 metres llisos des de l’octubre de 1962. Vinculat també en l’organització a les 25 edicions de les Jornades de Medicina de l’Esport del Bages.

Premi Josep Vila i Valldaura, especial del Jurat a:

Fundació Althaia, en reconeixement a tots els professionals sanitaris que han vetllat per la salut dels ciutadans durant tota la pandèmia.

Premi al millor esportista Special Olímpics (Esport per a persones amb discapacitat Intel·lectual) a:

Joan Rius González, jugador manresà d’hoquei en cadira de rodes dels DRACS CEA. En l’àmbit autonòmic juga la Lliga Catalana i el passat 6 de juny el seu equip es va proclamar campió de Copa Catalunya d’hoquei en cadira de rodes. També ha competit en l’àmbit estatal (Campió d’Espanya per autonomies) i internacional (Campionats Internacionals a Milà).

Premi al millor esportista Paralímpic (Esports de persones amb discapacitat física i/o sensorials) a:

El Manresa Wheelchair Rugby, com a organitzador de la primera jornada de la Liga Nacional RSR a Manresa, on va aconseguir una històrica victòria en competició oficial i pel subcampionat de la Copa Catalunya de rugbi en cadira de rodes en el marc Jocs Catalans d’Esport Adaptat d’aquest any celebrats a Lleida.

Pròximament es farà saber Premi Andreu Vivó i Tomàs a l’Esport Escolar, que s’assignarà a proposta del Consell Esportiu del Bages i de l’Ajuntament de Manresa, a qualsevol de les seves vessants (directiva, tècnica, com a entitat ...) per la seva participació en els Jocs Esportius Escolars de Catalunya.



 
Escriu la teva opinió
Nom:
Opinió:
Escriu el resultat de 3+2 (en xifra):

Arxivat a: NIT DE L'ESPORTISTA   MANRESA   ESPORTS 
També et pot interessar:
ESPORTS
Bons resultats dels escaquistes del Catalonia-Joviat a Sitges, Olot i Santpedor
MANRESA
L'Ajuntament presenta el mapa "Manresa a peu!"
MANRESA
El Síndic de Greuges atendrà consultes i queixes a Manresa

BÀSQUET
El BAXI Manresa es retroba amb la seva gent davant el Valencia
LA FOTO DEL DIA
Fins el proper estiu
BÀSQUET
Tancades les inscripcions per abonats per al primer partit al Nou Congost
El supermercat cooperatiu de Manresa programa una jornada de portes obertes
Torna l'activitat a Foto Art Manresa
Sant Vicenç de Castellet recupera la Setmana de la Gent Gran
A l’octubre començarà a definir-se el nou pressupost participatiu de Solsona
Fundació Turisme i Fires de Manresa convoquen una plaça de creador/a de continguts
L'Ajuntament de Manresa convoca una concentració de suport a Puigdemont
El Kursaal recordarà el divendres 1 d’octubre la història del vaixell ‘Winnipeg’
El Punt al Pati i el Punt el Campus reprenen la seva activitat als centres d'ensenyament de Manresa




 
redaccio@manresadiari.cat | Qui som| Avís Legal | Pompeu Fabra, 7-13, 08240-Manresa | Tel.: 93 872 53 53
Manresadiari.cat és un producte de:

Altres mitjans del grup:
   
 
[Web creada per Duma Interactiva ]