Dimecres 30 de novembre de 2022
PORTADA MANRESA BAGES CATALUNYA CENTRAL ESPORTS CULTURA TENDÈNCIES
ST. JOAN ST. VICENÇ ST. FRUITÓS SANTPEDOR SALLENT NAVÀS SÚRIA NAVARCLES CARDONA MOIÀ
 
ÉS NOTÍCIA:

Ja hi ha finalistes als premis de la 51a Nit de l'Esportista de Manresa
La gala tindrà lloc dimecres 7 de setembre, a les 7 de la tarda al teatre Kursaal, i serà presentada per l'actriu manresana Txell Vall. L'acte reconeix i premia els millors esportistes de la ciutat i els mèrits esportius de l'última temporada.
Ja hi ha finalistes als premis de la 51a Nit de l'Esportista de Manresa. Foto: AJM

ESPORTS / Redacció/Sergi Vàzquez   
01/09/2022 13:53
Althaia torna a restringir l’horari d’acompanyament de pacients hospitalitzats per l’increment de Covid
El 'Pacte Manresa 2022' insta els governs de tot el món a combatre el canvi climàtic global
Solsona gratifica el consum local
XIV Reunió de Columna d’Althaia
Tot és a punt per a la celebració de la 51a Nit de l'Esportista de Manresa, una festa de l’esport plenament arrelada a la ciutat, només superada en antiguitat a les organitzades anualment pel diari El Mundo Deportivo i el municipi de Sabadell. El Jurat Qualificador ha donat a conèixer els finalistes als diversos premis que es lliuraran en la gala prevista al Kursaal el dimecres 7 setembre de juny a les 19 h. Així, un any més, les persones i entitats relacionades amb l'esport de la capital del Bages tindran el seu reconeixement, com a esportistes (de totes les edats), equips, directius, clubs, àrbitres o patrocinadors.

Les entrades a la Gala són gratuïtes, però caldrà adquirir-les prèviament al Kursaal on-line a https://kursaal.koobin.cat/nitdelesportista2022, o bé presencialmet a les taquilles del teatre de dimarts a dissabte d’11 h a 13 h i de les 18 h a 20 h.  La gala serà presentada per l’actriu manresana Txell Vall.

Finalistes

El Jurat Qualificador de la Nit de l’Esportista de Manresa, un cop estudiades totes les candidatures proposades, ha fet pública la llista de finalistes de les següents categories: Premi Associació Esportiva La Salle Manresa al club, entitat, grup o organització esportiva local que hagi assolit una tasca més destacada, realització o esforç col·lectiu durant el decurs de les dues últimes temporades:
Club Atlètic Manresa (Atletisme)
Futbol Club Pirinaica – Associació de Veïns Mión Puigberenguer (Futbol)
Club EGIBA (Gimnàstica Artística i Trampolí)

Premi Josep M. Montfort, al monitor o preparador que hagi treballat d’una manera especialment abnegada en les dues últimes temporades:
Gerard Carrión Perez (Bàsquet – Club Bàsquet Manresa)
Ferran Costa Pinazo (Futbol – Centre d’Esports Manresa)
Maurici Casasayas Soler (Judo – Esport 7 i Centre Tecnificació del Bages i Moianès)

Premi Rafael Vilaseca, al millor àrbitre i/o jutge esportiu de qualsevol disciplina esportiva de l’àmbit local:
Rosa Maria Masachs Playà (Atletisme)
Xavier Lanza Tortosa (Bàsquet)
Álex Izquierdo Asensio (Waterpolo)

Al Premi al millor directiu a la tasca eficaç i continuada del directiu d’un club i/o entitat esportiva local:
Mercè Rossich Vilaró (Atletisme – Club Atlètic Manresa i FCA)
Josep Sáez Mateos (Bàsquet – Bàsquet Manresa SAD)
Ruth Guerrero (Futbol - Centre Esports Manresa)

Al Premi al millor patrocinador d’entitat esportiva local: 
AVINENT IMPLANT SYSTEM (Club Atlètic Manresa)
BAXI (Bàsquet Manresa)
COVISA (Manresa Futbol Sala)

Al Premi Vicenç Comas, al millor equip en categoria absoluta:
L’equip Femení de Divisió d'Honor d’atletisme, AVINENT Manresa
La Salle Manresa (Bàsquet - Associació Esportiva La Salle)
BAXI Manresa (Bàsquet - Bàsquet Manresa SAD)
Centre Esports Manresa (Futbol)
Futbol Club Pirinaica (Futbol - Futbol Club Pirinaica AVMP)
EGIBA Team

Al millor esportista manresà en categoria Veterà (més de 40 anys):
Àngela López Martí (Atletisme - AVINENT Manresa)
Dolors Vives Jorba (Atletisme - AVINENT Manresa)
Maite Marzo  (Atletisme - AVINENT Manresa)
Maria Rosa Busquets Fuster (Atletisme - AVINENT Manresa)
Montserrat Prat Grau (Atletisme - AVINENT Manresa)
Rubén Viciana & Eva Moya (Ball Esportiu - Royal Dance)
Fernando Alonso (Brazilian Jiu Jitsu - Esport 7)
Montserrat Gomáriz González (Natació - Club Natació Manresa)
Amand Redondo Brunet (Triatló - Club Natació Manresa)
Sebastià Catllà Fernàndez (Triatló Hivern - Penya Ciclista Bonavista - COLLBAIX).

Al millor esportista manresà en categoria Jove:
Adrià Garcia Franch (Atletisme, Tanques - AVINENT Manresa)
Adrian Sedano Martín (Atletisme, Llançament de martell - AVINENT Manresa)
Biel Cirujeda Serra (Atletisme, Velocitat - AVINENT Manresa)
David Pérez Bruque (Atletisme, Velocitat i Tanques - AVINENT Manresa)
Marti Serra Prat (Atletisme, Salt de perxa - AVINENT Manresa)
Nerea Pérez Moltó (Atletisme, Salt de perxa - AVINENT Manresa)
Ona bonet Bernadich (Atletisme, Salt d’alçada - AVINENT Manresa)
Queralt Vallbona Ramos (Atletisme, Velocitat - AVINENT Manresa)
Daniel Ficola & Tatiana González (Ball Esportiu - Royal Dance)
Gerard Fernández Gimenez (Bàsquet - Bàsquet Manresa)
Martí Pla Tulleuda (Crossfit - Crossfit Manresa)
Adrián Román Blanque (Esgrima - Club d'Esgrima Sabre Hongarès de Manresa)
Alexis Olmedo Vila (Futbol - FC Barcelona)
Kautar Azraf (Futbol - FC Barcelona)
Mario Plaza Sánchez (Futbol Sala - Manresa Futbol Sala)
Laia Font Estruch (Gimnàstica Artística Femenina - Club de Gimnàstica EGIBA)
Mar Royo Bueno (Gimnàstica Artística Femenina - Club de Gimnàstica EGIBA)
Ona Sánchez Márquez (Gimnàstica Artística Femenina - Club de Gimnàstica EGIBA)
Aitor Gómez Flores (Gimnàstica Artística Masculina - Club de Gimnàstica EGIBA)
Álvaro Giraldez Pérez (Gimnàstica Artística Masculina - Club de Gimnàstica EGIBA)
Pau Sucias Gónzalez (Gimnàstica Artística Masculina - Club de Gimnàstica EGIBA)
Biel Perau Perramon (Judo - Esport 7)
Guillem Lozano pastor (Judo - Esport 7)
Helga barris Codina (Judo - Esport 7)
Levi França (Judo - Esport 7) 

Al millor esportista manresà en categoria Absoluta:
Manel Deli Andújar (Atletisme, Ultra fons - AVINENT Manresa)
Mar Juárez Gallardo (Atletisme, Marxa atlètica - AVINENT Manresa)
Meritxell Soler Delgado (Atletisme, Fons - AVINENT Manresa)
Emilia del Hoyo Pérez (Atletisme, Tanques - AVINENT Manresa)
Mónica Clemente Martí (Atletisme, Salt de perxa - AVINENT Manresa)
Gerard Farrés (Automobilisme)
Adrià Martos & Juline Carrel (Ball Esportiu – Royal Dance)
Dani Pérez (Bàsquet – BAXI Manresa)
Yankuba Sima (Bàsquet – BAXI Manresa)
Melania Sorroche (Boxa – Boxgym Manresa)
Marc Pubill Pagès (Futbol - Atlético Levante UD)
Oscar Pulido Casoliva (Futbol  - Centre d’Esports Manresa)
Abdelaziz Boukhress “ Asis “  (Futbol Sala – Manresa Futbol Sala)
Lorena Medina Cobos (Gimnàstica Artística Femenina - Club de Gimnàstica EGIBA)
Thierno Boubacar Diallo (Gimnàstica Artística Masculina - Club de Gimnàstica EGIBA)
Mireia Badia (Motociclisme)
Mireia Pradell Carrasco (Natació – CN Barcelona)
Ander Mirambell (Skeleton)
Marina Chavarria (Trampolí - Club de Gimnàstica EGIBA)
Robert Vilarasau Poveda (Trampolí - Club de Gimnàstica EGIBA)

Tots ells hauran de recollir el guardó de finalista al Photocall exterior que s’habilitarà al patí del Kursaal i esperar la resolució final per cada un de les categories que es desvetllarà al llarg de la gala a la sala gran del teatre. Pel que fa a les dues categories d’esport adaptat en primer lloc la millor esportista paralímpica (esports adaptat físic i/o sensorial): Eva Inmaculada Fabregat (Atletisme - AVINENT Manresa). Esportista trasplantada bipulmonar, que va estar subcampiona estatal en els X Jocs Nacionals de Trasplantats disputats a Gijón'22, en 60 metres llisos i 3000 metres marxa.

I en la categoria de millor esportista Special Olímpics és per:

Carles Calavera (Gimnàstica Artística Masculina - Club de Gimnàstica EGIBA). Membre de l’equip d’inclusió del Club Egiba va participar en el XXV Campionat de Catalunya de Gimnàstica Artística i Rítmica organitzat per la Federació ACELL i a més ha participat en la Copa Catalunya de gimnàstica artística masculina de promoció base, on va assolir podi en Promoció 6.

Fora de les bases es farà un reconeixement a l’afició i a la Grada d’animació del Baxi Manresa per la seva actitud festiva i comportament cívic mai vist abans en una mobilització 5.000 persones en la Final a 4 de la Basketball Champions League a Bilbao.



 
Escriu la teva opinió
Nom:
Opinió:
Escriu el resultat de 3+2 (en xifra):

Arxivat a: NIT DE L'ESPORTISTA   MANRESA   ESPORTS 
També et pot interessar:
MANRESA
El 'Pacte Manresa 2022' insta els governs de tot el món a combatre el canvi climàtic global
ESPORTS
El femení guanya el seu primer partit a Primera
MANRESA
Manresa Turisme bat el rècord de visites guiades i consolida la tendència a l'alça del turisme

LA FOTO DEL DIA
La pluja sempre és benvinguda després de tants dies
FUTBOL
La victòria posa el Centre d'Esports Manresa líder del grup 3 de Segona RFEF
ATLETISME
Meritxell Soler s'imposa a la JEAN BOUIN
El Kursaal enceta les Festes de Nadal amb l'encesa de l'arbre
La Coral Cardonina celebrarà un concert de doble homenatge
Limitar el consum d'aigua a causa de l'actual sequera
Althaia torna a restringir l’horari d’acompanyament de pacients hospitalitzats per l’increment de Covid
El projecte ERA de l'Esbart de Gelida i el coreògraf Quim Bigas guanyadors del Premi Delfí Colomé
L'Ajuntament impulsa un nou servei de canguratge gratuït
Emma Corominas i Pau Guitart, guanyadors del setè concurs de postals de Nadal
L’espectacle musical ‘Guillermotta’ arriba aquest dijous al Kursaal


 
redaccio@manresadiari.cat | Qui som| Avís Legal | Pompeu Fabra, 7-13, 08240-Manresa | Tel.: 93 872 53 53
Manresadiari.cat és un producte de:

Altres mitjans del grup:
   
 
[Web creada per Duma Interactiva ]