Dissabte 15 de juny de 2024
PORTADA MANRESA BAGES CATALUNYA CENTRAL ESPORTS CULTURA TENDÈNCIES
ST. JOAN ST. VICENÇ ST. FRUITÓS SANTPEDOR SALLENT NAVÀS SÚRIA NAVARCLES CARDONA MOIÀ
 
ÉS NOTÍCIA:

Es fan públics els nominats a la 52a edició de la Nit de l'Esportista de Manresa
L’acte, que tindrà lloc el dijous 7 de setembre al teatre Kursaal a les 7 del vespre, reconeix i premia els millors esportistes de la ciutat i els mèrits esportius d’aquesta última temporada.
Imatge de la cerimònia de la Nit de l'Esportista 2022. Foto: AJM

MANRESA / Redaccio/ Sergi Vazquez  
12/07/2023 21:04
L'Ajuntament insta a les propietats de 48 edificis del Centre Històric que acreditin la seva conservació
El claustre del Museu de Manresa acull dimarts que ve la presentació de l'Agenda Urbana
El CFP i Maccion presentaran el seu programa sobre indústria 4.0
La gent gran de Monistrol de Montserrat es llança a fer servir Internet
Després de valorar les diferents candidatures, el Jurat de la Nit de l’Esportista, que entre d’altres, està format per representants dels mitjans de comunicació local (Gedi Media, Grup Taelus, NacióManresa, Ona Bages, Regió 7 i Xiulet Final) fa pública la llista de nominats i nominades a les diferents categories: Al Premi Associació Esportiva La Salle Manresa al club, entitat, grup o organització esportiva local que hagi assolit una tasca més destacada, realització o esforç col·lectiu durant el decurs de les dues últimes temporades:

Club Atlètic Manresa (Atletisme)
Manresa Club Bàsquet Femení (Bàsquet)
Escacs Catalònia Club (Escacs)
Centre d'Esports Manresa (Futbol)
Club Manresa Futbol Sala (Futbol Sala)
Club de Gimnàstica EGIBA (Gimnàstica Artística)
Club Patí Manresa (Hoquei Patins)
Esport 7 Judo   (Judo)
Club Natació Manresa (Natació, Waterpolo, Triatló i Natació Artística)
Artes Marciales Viturtia (Taekwondo – Hapkido)
AE Vòlei Manresa (Vòlei)

Al Premi Josep M. Montfort, a l’entrenador o preparador que hagi treballat d’una manera especialment abnegada en les dues últimes temporades:
Eulalia Torrescasana Quintana (Atletisme - AVINENT Club Atlètic Manresa)
M. Alba Martí Pla (Atletisme - AVINENT Club Atlètic Manresa)
Karina Rubio Reche (Ball Esportiu - Royal Dance)
Gerard Barbé (Bàsquet - Manresa Club Bàsquet Femení)
Albert Samsó Besora (Futbol - Aigle Noir de Burundi)
Ferran Costa Pinazo (Futbol -  CE Manresa)
Eladi Gallego Garcia (Futbol - Futbol Club Pirinaica AVMP)
Borja Burgos (Futbol Sala - COVISA Manresa FS)
Míriam Font Carreras (Gimnàstica Artística Femenina - EGIBA)
Xavier Casimiro Ros (Gimnàstica Artística Femenina - EGIBA)
Lluís Márquez González (Gimnàstica Artística Masculina - EGIBA)
Maurici Casasayas Soler (Judo - Club Esport 7 Judo)
David Torilo Romero (Waterpolo - Club Natació Manresa)
Carla Fargas  (Waterpolo - RFEN)

 Al Premi Rafael Vilaseca, al millor àrbitre i/o jutge esportiu de qualsevol disciplina esportiva de l’àmbit local:
Joan Haldon Lorman    (Atletisme)
Anna Garcia Ribas (Natació)
Àlex Izquierdo Asensio (Waterpolo)

 Al Premi al millor directiu a la tasca eficaç i continuada del directiu d’un club i/o entitat esportiva local:
Miquel Pérez Silva (Atletisme - AVINENT Club Atlètic Manresa)
Mercè Rosich Vilaró (Atletisme - Federació Catalana d’Atletisme)
Jordi Serracanta Espinalt (Bàsquet - BAXI Manresa)
Ignasi Solernou Morera (Ciclisme - Penya Ciclista Bonavista)
Francisco Alvarez Cayuela (Futbol - CF Pare Ignasi Puig)
Gerard Checa Moreno (Futbol - Futbol Club Pirinaica AVMP)

 Al Premi al millor patrocinador d’entitat esportiva local:  
AVINENT GROUP (Club Atlètic Manresa)
COVISA (Manresa Futbol Sala)
Fundació Guardiola Sala (Natació)
Estructures Arqué (Club Natació Manresa)
UMANRESA - FUB (Varis)            

 Al Premi Vicenç Comas, al millor equip en categoria absoluta:
AVINENT Manresa Femení Divisió d'Honor (Atletisme - Club Atlètic Manresa)
AVINENT Manresa Masculí Absolut (Atletisme - Club Atlètic Manresa)
Sènior del Manresa Club Bàsquet Femení (Bàsquet - Manresa Club Bàsquet Femení)
Centre d'Esports Manresa (Futbol - CE Manresa)
COVISA Manresa FS (Futbol Sala - Manresa Futbol Sala)
EGIBA Team (Gimnàstica Artística Femenina - Club de Gimnàstica EGIBA)
Equip sènior femení Club Patí Manresa (Hoquei patins - Club Patí Manresa)
Equip absolut masculí del CN Manresa Waterpolo (Waterpolo - Club Natació Manresa)

 Al millor esportista manresà en categoria Veterà (més de 40 anys):
Dolors Vives Jorba (Atletisme - AVINENT Manresa)
Maite Marzo Gómez (Atletisme - AVINENT Manresa)
Rubén Viciana & Eva Moya (Ball Esportiu - Royal Dance)
Fernando Alonso (Brazilian Jiu Jitsu - Esport 7)
Jordi Ballús Roca (Esquí Nàutic  - Club Esportiu Lleida Ski & Wake)
Jaume Cots Soldevila (Natació - Club Natació Manresa)
Montserrat Gomáriz González (Natació - Club Natació Manresa)
Antonio Viturtia García (Taekwondo - Artes Marciales Viturtia)
Amand Redondo Brunet (Triatló - CN Manresa)
Sebastià Catllà Fernández (Triatló Hivern  - PC Bonavista)

 Al millor esportista manresà en categoria Jove (fins a sub-21):
Biel Cirujeda Serra (Atletisme - AVINENT Manresa)
Jan Dia Basullas (Atletisme - AVINENT Manresa)
Martí Serra Prat (Atletisme - AVINENT Manresa)
Adrià Sedano Martín (Atletisme - AVINENT Manresa)
Ona Bonet Bernadich (Atletisme - AVINENT Manresa)
Mar Sanatanach Pintó (Atletisme - AVINENT Manresa)
David Pere Bruqué (Atletisme - AVINENT Manresa)
Daniel Ficola & Tatiana González (Ball Esportiu - Royal Dance)
Gerard Fernández (Bàsquet - CB Manresa 2015)
Llibert Font (Bàsquet - CB Manresa 2015)
Lucas Sánchez (Bàsquet - CB Manresa 2015)
Sergi Palma Freixas (Beisbol - Club Beisbol Sant Boi)
Kautar Azraf (Futbol - FC Barcelona)
Àlex Torrecillas (Futbol Sala - COVISA Manresa FS)
Brahim Houdane (Futbol Sala - COVISA Manresa FS)
Eric Lopezosa   (Futbol Sala - COVISA Manresa FS)
Marçal Gómez (Futbol Sala - COVISA Manresa FS)
Maria Gonfaus (Futbol Sala - COVISA Manresa FS)
Oriol Morros (Futbol Sala - COVISA Manresa FS)
Pau Jimenez (Futbol Sala -  COVISA Manresa FS)
Mar Royo Bueno (Gimnàstica Artística Femenina - EGIBA)
Adria Ruiz Romero (Gimnàstica Artística Masculina - EGIBA)
Aitor Gómez Flores (Gimnàstica Artística Masculina - EGIBA)
Álvaro Giraldez Pérez (Gimnàstica Artística Masculina - EGIBA)
Pau Sucias González (Gimnàstica Artística Masculina - EGIBA)
Leo Diaz Alvarez (Gimnàstica Artística Masculina - EGIBA)
Aleix Bell Requena (Judo - Club Esport 7 Judo)
Alex Llamas Viejo (Judo - Club Esport 7 Judo)
Ariadna Alvarez (Judo - Club Esport 7 Judo)
Arnau Dominguez Milan (Judo - Club Esport 7 Judo)
Berta Dominguez Milan (Judo - Club Esport 7 Judo)
Carlos Lllamas Viejo (Judo - Club Esport 7 Judo)
Guillem Lozano Pastor (Judo - Club Esport 7 Judo)
Jan Perau Perramon (Judo - Club Esport 7 Judo)
Julen Muñoz Guerrero (Judo - Club Esport 7 Judo)
Luca de Palma Leon (Judo - Club Esport 7 Judo)
Maika Berruezo Casadesus (Judo - Club Esport 7 Judo)
Maurici Casasayas Iglesias (Judo - Club Esport 7 Judo)
Guillem Galvez Estupinya (Natació - Club Natacio Manresa)
Aura Nogueras Ventura (Natació - Club Natació Manresa)
Meritxell Ferré Gaset (Natació Artística - Club Natacio Sabadell)
Àlex Ferreiro Navarro (Trail - AVINENT Manresa)

 Al millor esportista manresà en categoria Absoluta:
Mar Juárez Gallardo (Atletisme - AVINENT Manresa)
Manel Deli Andujar (Atletisme - AVINENT Manresa)
Laura Bou Saumell (Atletisme - AVINENT Manresa)
Meritxell Soler Delgado (Atletisme - AVINENT Manresa)
Gerard Farrés Güell (Automobilisme)
Guillem Pascual & Diandra-Aniela Illes (Ball Esportiu - Royal Dance)
Marc Garcia Antonell (Bàsquet - Baloncesto Fuenlabrada)
Dani Garcia Garcia (Bàsquet - BAXI Manresa)
Dani Pérez Otero (Bàsquet - BAXI Manresa)
Guillem Jou Coll (Bàsquet - BAXI Manresa)
Musa Sagnia (Bàsquet - BAXI Manresa)
Toni Naspler Peraire (Bàsquet - BAXI Manresa)
Paula Barghout Gili (Bàsquet - Manresa Club Bàsquet Femení)
Marc Peñarroya Castilla (Bàsquet - Oviedo Club Baloncesto)
Núria Tarragó Clop (Curses per muntanya - Sidas-Matryx)
Noah Koffi Baffoe (Futbol - CE Manresa)
Marc Pubill Pagès (Futbol - Levante UD)
Asis Boukheress (Futbol Sala - COVISA Manresa FS)
Carla Font Estruch (Gimnàstica Artística Femenina – EGIBA)
Laia Font Estruch (Gimnàstica Artística Femenina – EGIBA)
Lorena Medina Cobos (Gimnàstica Artística Femenina – EGIBA)
Thierno Boubacar Diallo (Gimnàstica Artística Masculina – EGIBA)
Noelia Jardo Martín (Judo - Club Esport 7 Judo)
Mireia Badia Camprubí (Motociclisme)
Guillem Lazaro Ortega (Natació - Club Natacio Manresa)
Ignasi Bernaus Blanes (Natació - Club Natacio Manresa)
Mireia Pradell Carrasco (Natació - Club Natació Barcelona)

 També es lliuraran els següents premis especials:

Premi Bages, Manel Estiarte, a la trajectòria d’un esportista de Manresa i/o la comarca del Bages a: Pere Marsinyach Torrico, el patinador artístic de Cardona al llarg de la seva carrera ha estat dos cops campió del món júnior en modalitat combinada en els Campionats Mundials de Taipei del 2013 i Reus del 2014 i bronze en la modalitat lliure el 2013. En categoria absoluta ha estat subcampió europeu l'any 2016 a Friburg, campió absolut a Roana l’any 2017 i una plata als World Roller Games de Barcelona (2019). Actualment, exerceix d’entrenador i segueix competint en la modalitat de conjunt Show.

 Premi Josep M. Pintó, a una persona que hagi mostrat una dedicació especial a l’esport en qualsevol de les seves vessants a M. Alba Martí Pla, del Club Atlètic Manresa per la seva trajectòria com a entrenadora, en les especilaitat de salts i tanques, així com una de les responsables del programa Inter-instis Atletisme, que és una activitat de promoció de l’Atletisme als diferents instituïts de Manresa, Bages i Berguedà.

 Premi Josep Vila i Valldaura, especial del Jurat, a:

A l’Escacs Catalonia Club, en l’any del seu 75è aniversari i per les diferents activitats que al llarg d’aquest any l’entitat ha organitzat per celebrar l’efemeride, promocionant i donant a conèixer els escacs i els seus valors com un esport integrador per la seva intergeneracionalitat i igualtat de gènere.



 
Escriu la teva opinió
Nom:
Opinió:
Escriu el resultat de 3+2 (en xifra):

Arxivat a: NIT DE L'ESPORTISTA   MANRESA   ESPORTS 
També et pot interessar:
LA FOTO DEL DIA
Panell amb els horaris del bus
FUTBOL
Penúltim partit del Covisa Manresa, aquest diumenge
MANRESA
Manresa il·luminarà de verd l'Ajuntament per conscienciar contra el maltractament a les persones grans

MANRESA
Les imatges del carrer Sobrerroca i el de Sant Andreu tallats al trànsit
ATLETISME
Rècord Absolut de 4x400mll
LA FOTO DEL DIA
La xemeneia i les grues de l'antiga Alcoholera
Panell amb els horaris del bus
Set de cada deu persones ateses per Càritas Barcelona viuen en un habitatge no digne
Consells de maquillatge per a l'estiu per a un look fresc i durador
L'Ajuntament insta a les propietats de 48 edificis del Centre Històric que acreditin la seva conservació
Es reprenen les visites guiades a la cova de Mura, al Parc Natural de Sant Llorenç del Munt i l’Obac
El claustre del Museu de Manresa acull dimarts que ve la presentació de l'Agenda Urbana
El CFP i Maccion presentaran el seu programa sobre indústria 4.0
La gent gran de Monistrol de Montserrat es llança a fer servir Internet


 
redaccio@manresadiari.cat | Qui som| Avís Legal | Pompeu Fabra, 7-13, 08240-Manresa | Tel.: 93 872 53 53
Manresadiari.cat és un producte de:

Altres mitjans del grup:
   
 
[Web creada per Duma Interactiva ]